INFO / KONTAKT

Apartament o powierzchni 27m kw. położony jest na Starym Mieście na symbolicznej ulicy Krzywe Koło. Ulicę stworzono około 1400 roku. Na ulicy aktualnie znajduje się Archiwum Państwowe Miasta Stołecznego Warszawy (dokładnie na przeciwko wejścia do klatki).

Bardzo poszukiwane 1 piętro, wejście od ulicy Krzywe Koło, okna z drugiej strony z widokiem na Barbakan, Nowe Miasto i Wisłę. Mnóstwo światła, słońce z samego rana i po godzinie 16-tej.

Mimo małej powierzchni, są aż 4 okna. Pomieszczenie w całości otwarte. Bardzo spokojni sąsiedzi. Mieszkanie po totalnym remoncie. Na podłodze w całym mieszkaniu deski, ma się ochotę stąpać boso non stop, najwyższa jakość drewna. Ściany i sufit pomalowane na biało w starym stylu używając farby piaskowej.

Wszystkie okna drewniane, podwójne skrzynkowe i wymienione niedawno, dostosowane do wymogów konserwatora zabytków, jako że budynek jest chronionym zabytkiem. Tak samo drzwi wejściowe drewniane antywłamaniowe, z zewnątrz ciemny brąz, a w środku białe, idealnie skomponowane z wnętrzem i klatką.

Przy wejściu do mieszkania po lewej stronie znajduje się otwarta kuchnia, meble na wymiar, blat z małych płytek ceramicznych w stylu francuskim, umywalka styl angielski, kran Karbon zaprojektowany przez „Jacob Delafon” z Paryża, podwójna płyta indukcyjna w białym kolorze, nad umywalką wisi ceramiczna deska do krojenia przywieziona z Dolnej Saksonii. W kuchni zabudowana pralko-suszarka pierwszej jakości. Po środku 3 szuflady, w dwóch następnych można zmieścić garnki, spiżarkę itp. Pod umywalką miejsce śmietnik i elektryczny ogrzewacz wody (spokojnie starcza by 2 osoby wzięły prysznic)

Na ścianie 3 półki szklane podparte starymi uchwytami. Na uwagę zasługują dwa duże antyczne kafle kuchenne przywiezione z Barcelony.

Po otwarciu drzwi, za kuchnią widać ściankę drewniano-szklaną, która oddziela łazienkę, a ustawiona jest na starych oryginalnych cegłach.

Jak już tylko wejdziemy do mieszkania to na prawo ujrzymy ogromną szafę zrobioną na wymiar i wyklejoną lustrami. Lustra układają się w oryginalną i niemożliwą do powtórzenia mozaikę. Niektóre lustra mają ponad 100 lat. W szafie od razu przy kuchni zabudowana lodówka i mikrofala. Dużo miejsca na ubrania i bieliznę, pościel i inne potrzebne rzeczy. Nie brakuje miejsca na żelazko i deskę do prasowania.

Tam gdzie się kończy nasza piękna szafa, zaczyna ‘chill out’, specjalnie wykonany na wymiar. Cudowne miejsce do odpoczynku mieszczące spokojnie 5 osób, pod nim wyciągane łóżko na 3 osoby. Zarówno w wyciąganym łóżku jak i na powierzchni ‘chill out’ materace japońskie typu futon.

Na ścianie gdzie jest ‘chillout’ został zbity tynk i pojawiła się oryginalna cegła.

I jesteśmy w łazience, ta sama drewniana podłoga, przestrzeń, ogromne okno. Umywalka z postumentem i wc w starym francuskim stylu. Nad umywalką francuskie lustro, ręczniki wiszą na starych metalowych uchwytach, które oryginalnie były używane do zasłon. Prysznic bardzo wygodny z typowo angielskim zestawem z deszczownicą, na niej znaleziony w Mediolanie kawałek metalu idealnie wykańczający prysznic. Pod oknem dwie szklane półki.

Oświetlenie w całym mieszkaniu z użyciem żarówek filigranowych vintage z Włoch i satynowego lekko różowego kabla. Wszystkie kontakty i włączniki ceramiczne w angielskim stylu. Ceramiczne klamki w drzwiach przywiezione z Paryża.

Mieszkanie bardzo ciepłe w zimę, grzejniki są nowe i regulowane. Latem jest bardzo przyjemnie, wystarczy otworzyć dwa małe okienka (łazienka i przy ‘chill out’) i jest cudnie. Śpi się niesamowicie, jest bardzo, ale to bardzo cicho.

Do mieszkania przynależy piwnica, ma ok 9 m kw., na podłodze drewno , ściany pomalowane są w niej na biało.

Woda jak i ogrzewanie są wliczone w czynsz. Osoba która jest zameldowana w mieszkaniu może otrzymać specjalną wejściówkę na Stare Miasto i podjechać autem pod dom. W pobliżu mieszkania na dole, idąc w stronę Wisły jest płatny parking całodobowy, kosztuje ok. 400 PLN za miesiąc. Taxi można zamówić od strony Nowego Miasta (Długa róg Freta) lub od Wisły.

400 metrów od mieszkania znajduje się Multimedialny Park Fontann. Wisła 300 metrów od domu, niedawno zostały otwarte Bulwary Wiślane. Dla fanów biegania miejsce idealne, mnóstwo ścieżek rowerowych. Wiele restauracji na Starym i Nowym Rynku. 200 metrów od domu są sklepy spożywcze. Nie trzeba wspominać że budynek został zburzony praktycznie całkowicie podczas Powstania Warszawskiego i odbudowany w roku 1952. Blisko jest do takich restauracji jak Fukier na Starówce, gdzie gościli malarze, pisarze i artyści z całego świata.

Czynsz wynosi 400 PLN.

Kontakt:    tel: 881966247

email:  luxflat26m2@euphoria.pl

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s